Globalny lider w dziedzinie soczewek kontaktowych i ich pielęgnacji dla zdrowego wzroku

O nas

O nas

NOWY ALCON®:
ŚWIATOWY LIDER W ZAKRESIE OCHRONY I PIELĘGNACJI WZROKU

Firma ALCON® została założona w 1945 roku w Fort Worth w Texasie, gdzie początkowo funkcjonowała jako niewielki sklep optyczny. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od nazwisk jej założycieli – Roberta Alexandra i Williama Connera. ALCON® od kilkudziesięciu lat zajmuje się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań z dziedziny okulistyki, poszukując nowych obszarów działania i sposobów zaspokojenia potrzeb pacjentów.

Misja firmy ALCON® polega na dostarczaniu innowacyjnych produktów i rozwiązań, które pomagając ludziom widzieć lepiej, podnoszą jakość ich życia. Celem przedsiębiorstwa od zawsze była poprawa wzroku wszystkich pacjentów. ALCON® poprzez swoje działania realizuje wizję, w myśl której chce być najbardziej godnym zaufania liderem w zakresie ochrony wzroku.
ALCON® jest światowym liderem w zakresie ochrony i pielęgnacji wzroku, który szczególną uwagę przywiązuje do leczenia chorób oczu i poprawy jakości widzenia. ALCON® jest drugą co do wielkości dywizją Grupy Novartis, jednej z najbardziej renomowanych i prężnie działających firm branży medycznej. Oddziały ALCON® funkcjonują w 75 krajach świata.

W 2012 roku doszło do połączenia Novartis i ALCON®, a tym samym do integracji wiedzy i doświadczeń gromadzonych przez wiele lat przez firmy ALCON®, CIBA VISION i Novartis Ophthalmics. Dzięki temu grupa ALCON® jest w stanie przedstawić najbardziej rozbudowaną na rynku ofertę sprzętu i materiałów chirurgicznych, produktów farmaceutycznych oraz środków do pielęgnacji wzroku, które dostępne są w 180 krajach. Fuzja pozwala firmie świadczyć usługi jeszcze wyższej jakości, zwiększyć dostęp do oferowanych wyrobów i szybciej wprowadzać innowacyjne artykuły na rynek.

Od 1 lipca 2013, firma Alcon Polska Sp. z o.o. jest oficjalnym dystrybutorem na terytorium Polski produktów wytwarzanych pod marką CIBA VISION. Alcon przejmuje zatem obsługę zamówień w zakresie towarów objętych wcześniej umową dystrybucyjną z CIBA VISION Europe AG Oddział w Polsce.

sadfasdf

Close

Email Newsletter

Close